Daydreams

Chill – Out Festival: Yılın En Mutlu Haftasonu

Chill – Out Festivali Mayıs ayını sevme sebebim ve yılın en mutlu haftasonu. Gerçi 19-21 Mayıs tarihlerinde Kapadokya’da düzenlenen Cappadox aklımı başımdan aldı ve festival listemde üst sıralara çıktı ama Chill – Out’un yeri her zaman ayrı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chill – Out Festivali 2006’dan beri düzenleniyor ve 2008’de İstanbul’da yaşamaya başladığımdan beri her sene en heyecanla beklediğim haftasonu ve festival.

Çok seviyorum çünkü yapmayı en iyi bildiğim ve sevdiğim şeylerden biri ‘chill-out’; çimlerde yayılmak, güzel müzik dinlemek, biraz dans etmek, bişeyler içmek ve rahatlamak.

Önceden Kemerburgaz’da sadece Pazar günü düzenlenen festival katılımın giderek artması, insanların alana sığmaması, bırakın yayılmayı ayakta duracak yer bile bulamaması gibi nedenlerden Life Park’a alındı ve tüm haftasonu olarak düzenlenmeye başlandı. Çok da güzel oldu. Orman içerisinde çiçekli standlar, renkli bayraklar, salıncaklarla dolu bir hayal dünyası haline gedi. Yayılmak, dans etmek, yuvarlanmak için bolca alan var artık.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bu sene de Kanken’lerimizi taktık, şortlarımızı giydik ve Cumartesi 13:00 itibari ile festivallemeye başladık.

Pazarlamacı olduğumuzdan festivallerde ilk iş standları gezmek; kim ne yapmış, hangi stand güzel ona bakmak.

Türkiye’deki festivallerde ve plajlarda maalesef yurt dışında olmayan bir marka kirliliği var, her yer logo, stand ve aktivite dolu. Geçtiğimiz senelerde San Francisco’dayken tesadüf bir festivale denk gelmiştik, o zaman demiştim ‘Ne güzel etrafta bir logo, marka vs. yok.’

Chill – Out yine bu anlamda diğer festivallere göre daha iyi durumda. Markalar festival ruhuna uygun alanlar yaratıyor ve pek fazla markaları gözünüze sokmuyor. Biz de bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Örneğin ana sponsor Bridgestone’un geçen sene ana sahnenin karşında renkli çadırlar, minderler ve tüllerden oluşan alanı harikaydı. Bu sene aynı havada ancak ufak bir çadırla yer almışlar. Bu nedenle ana sahnenin olduğu kısım biraz boş ve ruhsuz kalmış.

Mini’nin üstü açık araba yanında sörf tahtası ve ‘Stay Open’ yazılı alanları çok hoşuma gitti, tam benlik:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Festival’in en güzel alanı ise ‘Feel More’undu.

Canım arkadaşım Berfin’in Cuma günü yağan sağanak yağmur nedeni ile Cumartesi günü fastival başlamadan, sabahın beşinde kurulumunu yapabildiği festivali ‘daha iyi hissetme’ alanı. Her köşesine bayıldım.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Calling Mag ve takı, aksesuar markalarının da minik ışıklar, hamaklar ve renkli barış işaretleri ile oluşturdukları alanlar çok tatlıydı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

P5291087.JPG

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alanda üç sahne var; Ana Sahne gündüz yayılmalık, Next Stage öğleden sonra dansa başlamalık, ormanın tam içerisindeki Other Stage ise devamlık.

Biz daha çok Next Stage’de vakit geçirdik, alan olarak biraz ufak ama keyifli. Geçtiğimiz sene Stavroz vardı bu sahnede, çok keyifliydi. Sahne arkasında sallanan çiçekler ayrı bir güzellik katmıştı performansa. Bu sene sahnelerin dekorasyonunu da biraz sönüktü.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Geçtiğimiz sene ilk kez oluşturulan Yoga Zone bu sene çok daha güzel düzenlenmişti.

Tüm gün YogaUni dersler ve workshoplar düzenlendi. Ben Chill – Out’da pek yoga yapma motivasyonu bulamıyorum, müzik dinlemeyi tercih ediyorum ancak alanda birilerinin yoga yaptığını bilmek ve yoganın festivale dahil olması çok güzel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chill – Out tam anlamıyla bir Pazar Festival’i.

Cumartesi çok yorulduğumuzdan, dönüşte de biraz eziyet çektiğimizden Pazar kesinlikle gitmeyeceğiz kararı ile yattık. Fakat benim arabamı otopark bulamayıp sorgusuz, sualsiz, cesurca bilmediğim ve telefonunu dahi almadığım bir oto yıkamaya bırakmam sebebi ile tekrar gitmek durumunda kaldık. İyi ki de gitmişiz, çünkü bence tam anlamıyla bir Pazar festivali Chill – Out.

Pazar’ı da Next ve Other Stage arasında geçirdik, birer biramızı içtik, sallandık, dans ettik ve keyifle evimize döndük. Bu aralar İstanbul’da her hafta bir yerde ve tüm festivallerde çalan Oceanvs Orientalis yine harika çaldı, dans etmeye doyamadık. Sonrasında Life on Planets da çok eğlenceliydi. Saat 21:00 civarı hiç de dönmek istemeyerek yola koyulduk.

23 -24 Temmuz’da Bodrum Xuma Beach’de gerçekleşecek festivale Acid Pauli geliyor. Bu sene ilk kez Bodrum Chill Out’a gideceğim ve Acid Pauli’yi dinleyeceğim için çok heyecanlıyım! Temmuz’u sevmek için iyi bir sebep.

Deniz Orbay.

3 replies »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s