Daydreams

Chill – Out Bodrum: Festival Plajda Güzel

23-24 Temmuz haftasonu herşeye rağmen gerçekleşen ve iyi ki de gerçekleşen Chill-Out Festivali için 8 kız arkadaşımla Bodrum Xuma’da iş başındaydım.

Festivalleri, çoğu insanın normalde ifade edemediği ruhunu ortaya çıkarttığı bir özgürlük ortamı olduğu için çok seviyorum. Rahatça dans edebildiğimiz, çimlere ayak bastığımız, güzel müzik dinlediğimiz ve maalesef ülkemizde soyu gittikçe tükenen festivaller.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İlk gün çok kalabalıktı ve ortam pek de benim hayal ettiğim gibi değildi açıkçası. Müzik de saat 19:00’a kadar hiç chill-out kafasında değildi, kötü ve aşırı yüksek sesli bir ‘happy hour’ ortamındaydık sanki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dönem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Merve & Deniz Boz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İlayda

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kendim

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Burçin

19:30’da ana sahnenin açılması ile çalmaya başlayan pek sevdiğimiz Oceanvs Orientalis ile güzel müzik dinlemeye başladık. Güzeldi ama bence İstanbul’da çok daha güzel çalmıştı veya benim keyfim daha yerindeydi:) 21:00 Matanza ve sonrasında 22:00’de ise festivale gelme sebebim Acid Pauli sahnedeydi. Uzun hava çalarak yaptı açılışı. Güzel çaldı ama bir Tulum seti vardır kendisinin bayıldığım, dinlemeye doyamadığım o beklediğimi bulamadım.

IMG_2588

Acil Pauli

Cumartesi bizim için biraz hayalkırıklığı ve yorgunluk hisleri ile sona erdi. İstanbul’da olduğu gibi ‘Şimdi yarın kim tekrar gidecek, o insanları kalabalığı çekecek?’ soruları ile kahvaltı ederken, plajda ‘Ben bugün sadece limon ve naneli su içeceğim’ iddiasında bulunurken saat 16:00’da kendimi pistte buldum.

İlk Unders çalmaya başladı, o kadar güzel çalıyor ki ‘E bir bira alalım’ dedik. İki saat hiç durmadan dans ettik. Yavaştan diğeri, Goldcap, arkada bekliyor artık ayaklandı. Berge Shakian a.k.a Goldcap Ermeni asıllı, üzerinde siyah keten bir elbise, kulağında tüylü küpeler, saç sakal birbirine girmiş, esmer, etnik bir tip. Duncan ise Hollandalı, hoş da bir adam ‘Şimdi diğeri geçecek, göz zevkimiz de bozulacak’ gibi kızsal konuşmalar yaparken Goldcap geçti kabine. Ve bu benim için bir ‘attitude’ dersi oldu. O iki dakika önce beğenmediğimiz adam öyle bir şov yaptı ki hepimizin dibi düştü. Adam inanılmaz çaldı o bir kenara, inanılmaz keyif aldı çalarken. Kendi müziğini yaşadı, eğlendi, dans etti, şişeden viskisini içti, kadeh kaldırdı, tüm topluluğa hakimdi ve herkesle iletişim kurdu. Kendine güvenen, yaptığından inanılmaz keyif alan ve bunu çok güzel bir şekilde paylaşan birinin nasıl etkileyici olduğunu gösterdi. Yoga derslerimiz için Chris’in verdiği kılavuzda ‘Ne öğrettiğin değil, nasıl öğrettiğin daha önemli’ yazıyordu. Bunu resmen tekrar görmüş oldum. Goldcap’den sonra aklımız başımızdan gitti, dedik ki ‘Ne iyi ettik de geldik bugün’. Sonrasında bir deniz yapıp ana sahneye geçtik. Arjantinli Chancha Via Circuito sahneyi aldı, müzik aynı güzellikte devam ediyor. Bedouin’i de biraz dinledikten sonra üç kez ileri aldığımız rakı-balık rezervasyonumuz için birbirimizin kolundan çekerek dışarı zor çıkarttık. Pazar gününü tahminlerime göre beş saat boyunca ve 8km kadar dans ederek kapattık.

IMG_2612

Goldcap & Unders

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chancha via Circuito

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nagiş

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Berf

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Çok da fazla sponsorun olmadığı festivalde yine en güzel stand ödülünü denize kurduğu salıncak ve etrafta bulunan tatlı mesajları ile Feel More aldı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bir de Twist’in festival ruhunu yansıtan kıyafetlerle dolu ve gold geçici dövmelerden yaptırabildiğiniz farklı standını da çok beğendim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sonunda Efes Pastörsüz’ü de denemiş oldum. Gerçekten daha taze ve daha az asitli bir tadı var bence.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yakın kız arkadaşlar olarak biz bile tatillerde sürekli gerginlikler yaşarken 8’imizle birden sorunsuz iki gün geçirmeyi beceren çok sevgili iş arkadaşım Dönem’i de ayrıca tebrik ediyorum:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sonuç olarak kararım şu yönde; bence Chill–Out bir Pazar festivali, Cumartesi line-up’ları güzel de olsa Pazar’ları bana hep daha keyifli geliyor. Cumartesi ‘Yarın hayatta gelmem’ diyerek eve dönüp, Pazar’ları ‘Dönmek istemiyorum’ diyerek eve zor gidiyorum. Siz siz olun Chill–Out’a gidecekseniz şayet bundan sonra Pazar gününü asla ve asla es geçmeyin, Pazartesi işi boşverin:)

Son Chill-Out 27-28 Ağustos Çeşme Fun Beach’te. Güzel müzik dinlemek, çıplak ayak dans etmek, dans etmekten yorulunca denize girmek ve keyifli vakit geçirmek için eksik kalmayın derim. Line-up’a buradan bakabilirsiniz. Şayet ülkemizde keyifli anlar git gide daha da azalıyor, keyfini bilelim ve sahip çıkalım.

Umuyorum ki daha çok müzik, daha çok sevgi ve daha çok festival.

Deniz Orbay.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Duncan & Berge

 

 

1 reply »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s